Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular listelenmiştir. Diğer tüm sorularınız için bize ulaşabilirsiniz…

Sıkça Sorulan Sorular

 • Sadece sezaryen doğumlarda mı çekim yapılıyor? Normal doğumlarda da çekim yaptırabilir miyiz?

  Hem normal hem sezaryen doğumlarda doğum fotoğrafı çektirebilirsiniz. Normal doğumla sezaryen doğum arasındaki tek fark, sezaryen doğumda bebeğin doğum anı görüntülenirken, normal doğumda bebeğiniz dünyaya geldikten sonra doktorunun kucağında ve ilk kez sizin göğsünüze yatırıldığında çekimler başlar. Öncesindeki ve sonrasındaki tüm çekim aşamaları her iki doğum şeklinde de aynıdır.

 • Ankara dışındaki doğumlarda da hizmet veriyor musunuz?

  Ankara’daki iş yoğunluğumuz sebebiyle maalesef diğer iller için yardımcı olamıyoruz.

 • Normal doğumlarda ya da doğumun geceye denk gelmesi durumunda paket fiyatlarında artış oluyor mu?

  Kesinlikle hayır. Doğumunuz normal de olsa sezaryen de olsa herhangi bir fiyat farkı yoktur. Geceye denk gelmesi de paket fiyatını etkilemez.

 • Çektiğiniz tüm fotoğrafları teslim ediyor musunuz yoksa sadece albüm içerisine seçilen fotoğrafları mı veriyorsunuz?

  Albüme giren fotoğraflar haricinde, çektiğimiz tüm fotoğrafları, yüksek çözünürlükte, teslim ediyoruz.

 • Doğum anını değil de, sadece sonrasını (odada aile fotoğrafları) çektirebilir miyiz?

  Dilerseniz doğumun olduğu gün doğum sonrasını, dilerseniz doğumdan 1 gün sonra hastanede aile fotoğraflarınızı çektirebilirsiniz. Sadece aile fotoğrafları istemeniz durumunda paket fiyatları indirimlidir. Detaylar için lütfen e-posta ile ulaşınız.

 • Size 24 saat ulaşabilir miyiz?

  Öncesinde bilgilerinizi bırakmanız gerekmektedir. Bu yüzden lütfen çok geç kalmadan rezervasyon için bilgilerinizi iletiniz. Gece gelen çağrılarda, sadece telefon numarası kayıtlı ise yanıt verilmektedir.

 • Doğum haricinde, doğumun ertesi günü de çekim yaptırabilir miyiz?

  Doğum fotoğrafı paketinizle birlikte ertesi gün çekim talebinde de bulunabilirsiniz. İkinci gün çekimleri ekstra olarak ücretlendirilmektedir. Ancak doğumunuzun geceye denk gelmesi ya da sağlıkla ilgili bir sıkıntı olması ve ilk gün çekim yapılamaması durumunda ikinci gün çekimleri yapılmakta ve herhangi bir fiyat farkı uygulanmamaktadır.

 • Fotoğraf çekerken flaş kullanıyor musunuz?

  Kesinlikle hayır. Sizin de bebeğinizin fotoğraflarını çekerken/çektirirken flaş kullanmamaya özen göstermeniz gerekmektedir.

 • Genel Anestezi ile gerçekleşen sezaryen doğumlarda da doğum fotoğrafı çektirebilir miyiz?

  Genel anestezi ile epidural anestezi sezaryen doğumlarda çekilen fotoğraflar arasındaki tek fark epidural anestezide bebeğinizle ilk karşılaşma anınız da görüntülenir. Diğer tüm çekim aşamaları aynıdır.

 • Doğumdan ne kadar süre önce sizinle iletişime geçmemiz gerekir?

  Doktorunuzun size vereceği muhtemel doğum tarihinizi bildirerek, doğumdan 3-4 hafta önce iletişime geçebilir, rezervasyon yaptırabilirsiniz.

 • İkiz doğumlarda herhangi bir fiyat ya da uygulama farklılığı var mı?

  İkiz/üçüz doğumlarda herhangi bir fiyat farkı uygulanmamaktır. Ancak paket içerisindeki albüm sayısını 1 yerine 2 adete çıkarmak isterseniz, sadece albüm maliyeti paket fiyatına eklenir. Çoğul doğumlarda olası bir erken doğum yaşanması ve bebeklerin gözetim altında tutulması durumunda, ailenin isteğine göre aile fotoğrafları ileri bir tarihte çekilebilir.

 • Doğum öncesi hastanede çekim yapıyor musunuz?

  Sezaryen doğumlarda doğumdan 1 saat önce, normal doğumlarda ise sizden aldığım muayene sonuçlarına göre en uygun zamanda (tahminen rahim açıklığı 6-7 cm iken) hastanede oluyorum ve mümkün olduğunca doğuma kadar hazırlıklarınızı, son hamilelik fotoğraflarınızı çekiyorum.

 • Çekimler hangi aşamalardan oluşuyor?

  Çekimler, hastanede doğum öncesi hazırlıklılarınız, son hamilelik fotoğraflarınız, doğuma gidişiniz, bebeğinizin doğum anı, doktorunun kucağında ilk fotoğrafları, ameliyathane/doğumhanede yapılan ilk muayenesi, bebeğinizi ilk gördüğünüz an, bebek odası çekimleri (ilk banyosu, ayak izinin alınması, ilk bezi, giydirilmesi vs) doğumdan odaya gelişiniz, bebeğinizle odanızda ilk karşılaşmanız, aile bireylerinin bebekle karşılaşma anları, ilk emzirme, aile ve bebek portrelerinizden oluşmaktadır.

 • Poz vermeyi sevmiyorum, bu fotoğraflarda sonucu etkiler mi?

  Doğum fotoğrafları bebeğinizin dünyaya geldiği günün doğal yansımalarıdır. Siz aksini belirtmedikçe fotoğraflarınız doğal akışında ve sizden poz vermeniz istenmeden çekilmektedir.

 • Fotoğraf paketleriniz ve fiyatlar ile ilgili bilgiye nereden ulaşabiliriz?

  Doğum çekimi Paketlerimiz ve fiyatlar hakkında bilgiye menülerdeki paketlerimiz linkinden ulabilirsiniz. 0 312 467 90 80 numaralı telefondan bilgi alabilirsiniz.

 • Paket içeriğinden daha fazla sayıda fotoğraf baskısı alabilir miyiz?

  Elbette, daha fazla sayıda/boyutta baskı isteyebilirsiniz. Paket haricindeki baskılar ayrıca ücretlendirilir.

 • Anneanne/babaanne için de albüm hazırlatmak istiyorum, mümkün mü?

  Paket içerisindeki albümden daha küçük boyutta ebeveyn albümleri de hazırlayabiliriz. Bunun için PAKET 3’e bakabilirsiniz.

 • Normal doğum düşünüyorum ancak hastanede bekleme süresi uzun olabilir, bu durumda yine de hastaneye geliyor musunuz? Herhangi bir fiyat farkı alınıyor mu?

  Doğumunuz kaç saat sürerse sürsün, herhangi bir fiyat farkı alınmaz. İstisnai bir durum oluşmadıkça rahim açıklığı 6-7 cm gibiyken gelip doğuma dek hastanede bekliyorum.

Graphic4